Kategorie
Aktualności Blog Filmy

7 prostych sztuczek psychologicznych, manipulacja ludźmi.




Czy sztuczki psychologiczne działają? Czy można wzbudzić u kogoś poczucie dyskomfortu bądź zmusić faceta do robienia rzeczy, o które go prosimy? Pewnie nieraz zadawaliście sobie podobne pytania! Nie musicie być od razu wziętym psychologiem by w subtelny sposób osiągnąć swój cel! Sprawdźcie czy manipulacja ludźmi jest możliwa!

7 prostych sztuczek psychologicznych!

Jeśli nie masz czasu przeczytać całego artykułu,

zapraszam na video-relacje w pigułce.

SPODOBAŁO SIĘ ?!?

7. Rozmowy kwalifikacyjne a manipulacja

Mózg ludzki jest tak skonstruowany, że zapamiętuje najwięcej informacji o poranku i wieczorem. Większość elementów, które dzieją się w ciągu dnia są często przez niego pomijane. Można wykorzystać to podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Postaraj się, żeby umówić się na rekrutacje  do pracy o poranku, albo późnym po południem. Zwiększysz szansę na to, że zostaniesz zapamiętany przez pracodawcę i ten zwróci na Ciebie większą uwagę,  niż na pozostałych. Pamiętaj również że wg. badań rekruter ocenia Cię podświadomie już po pierwszych 10 sekundach! Ważne jest również aby poprosić rekrut-anta o wizytówkę, dzięki temu będziecie mieli możliwość napisać maila z podziękowaniem za rozmowę kwalifikacyjną ! Po co ? Ano właśnie po to by jeszcze bardziej zapaść mu w pamięć, podsumować udane spotkanie lub ewentualnie poprawić drobne niedociągnięcia które mogły wystąpić podczas rozmowy.




 

 

6. Jak zmusić kogoś do mówienia, czyli sprytna manipulacja

Twój rozmówca nie chce powiedzieć Ci wszystkich szczegółów podczas rozmowy? Bądź chcesz wywołać u niego poczucie dyskomfortu? Nie, nie klep go po tyłku ani nie dotykaj po ramieniu. Spójrz mu między oczy, na górną część nosa. Ta psychologiczna zagrywka działa nietypowo na ludzki mózg, co powoduje poczucie zakłopotania bądź dyskomfortu. Możesz dodatkowo przerwać dialog, ciągle wpatrując się to w oczy rozmówcy, to na górną krawędź jego nosa. W efekcie tego mózg może wywołać wzmocnioną dawkę uczucia zakłopotania, a to wpłynie na wyjawienie więcej szczegółów i potrzebnych informacji w czasie rozmowy. Zazwyczaj rozmówca myśli wtedy, że milczenie i przerwanie dialogu oznacza, że znasz już prawdę i chcesz ją usłyszeć osobiście.

 

 

5. Rozmowa z facetem

Czy Twój facet robi to, o co go prosisz? Czy może musisz czekać po kilka godzin, dni, a nawet tygodni, żeby spełnił Twoją prośbę i naprawił cieknący kran w kuchni, który kapie całymi dniami i wyprowadza Cię z równowagi. Sens w tym, że kobiety często błędnie formułują zdania. Najczęściej budują wypowiedź w formie grzecznościowego zapytania, przykładowo „Czy możesz zadzwonić do cioci?”. To tworzy pytanie retoryczne, na które w teorii mężczyzna może odpowiedzieć „Tak, teoretycznie mógłbym”. By facet lepiej robił to, o co go prosisz powinnaś budować zdania w ten sposób „Kochanie, zadzwoń proszę do cioci”. Dzięki temu mężczyzna wie, że musi wykonać daną czynność już teraz i zapewne szybciej ją wykona niż w momencie, gdy zapytasz go o to, czy może to zrobić. Nie zapominajcie również aby mówić głośno i wyraźnie, faceci czasami słyszą to co chcą ;p




 

 

4. Relacje w pracy, a drobna manipulacja

Jesteś nowym pracownikiem, nie za bardzo znasz ludzi, a chciałbyś kogoś poznać? Ewentualnie lubisz kogoś, chciałbyś nawiązać bliższe relacje ale nie wiesz jak? Najprościej będzie, gdy poprosisz o pomoc! Nawet, jeżeli znasz rozwiązanie problemu o który pytasz, udawaj, że tego nie wiesz. Poprawi to podejście tej osoby do Ciebie, zbuduje pewien fundament zaufania i będzie doskonałym motywem do nawiązania relacji i poznania się. To taki punkt zwrotny w waszej znajomości!

 

 

3. Unikanie kłótni i oskarżania

Jeżeli masz problem z zachowaniem drugiej osoby, a nie chcesz jej bezpośrednio oskarżać czy prowokować do kłótni to zmień sposób budowania wypowiedzi. Zamiast używać zwrotów typu „Znów nie dosunąłeś krzesła po obiedzie”, powiedz „Krzesło jest niedosunięte”. Osoba ta zapewne zrozumie, że to ona nie wykonała tej czynności, zapewne poprawi to ale nie poczuje się obrażona i poirytowana, że atakujesz ją bezpośrednio.

 

 

2. Unikanie kłótni i skandali

Na pewno nie raz znaleźliście się w niezręcznej sytuacji. Ktoś prowokuje kłótnie, tworzy mały skandal oczerniając inną osobę, której wy albo nie znacie, albo nic do niej nie macie. Próbuje wymusisz na was jakiś negatywny komentarz albo podjudzić do kłótni. Najprostszym rozwiązaniem  w tej sytuacji jest rozluźnienie atmosfery. Powiedz jakiś żart czy śmieszną anegdotę. To rozładuje napięcie, rozśmieszy drugą osobę, a Tobie pozwoli uniknąć kłótni czy wyjść obronną ręką z trudnej sytuacji.




 

 

1. Lepszy dzień, a samo manipulacja

Porannej energii często brakuje wielu z nam. Zmniejszona motywacja, trudności z wykonywaniem czynności czy brak ochoty na cokolwiek. To co teraz powiemy, może wydawać się dziwne ale… w momencie gdy zadzwoni budzik, wstańcie na chwilę bądź usiądźcie, zaciśnijcie pięści i krzyknijcie „Tak!” Albo „Dam radę!”. Wydaje się to zabawne ale to faktycznie działa! Nasz mózg jest wtedy dopingowany pozytywną dawką energii, niczym piłkarze, którzy wychodzą na mecz i wspólnie motywują się przed spotkaniem. Spróbujcie sami i dajcie znać w komentarzach!

 

 

A wy znacie jakieś inne sztuczki dzięki którym wiadomo jak oddziałuje manipulacja?

Piszcie w komentarzach !

Odwiedzajcie mój kanał YouTube

Zaglądajcie na Facebook (organizuję konkursy 😀 )

I odliczajcie razem ze mną! 7 faktów, ciekawostek, głupot lub niezwykłych informacji, które raz cię rozbawią, innym razem zadziwią. Ale na pewno nie będą nudne ! Siedem !




4 odpowiedzi na “7 prostych sztuczek psychologicznych, manipulacja ludźmi.”

Dodaj komentarz